SUPERPOTRAVINY

SUPERPOTRAVINY

Akú úlohu majú superpotraviny v zdravej výžive?  

To už všetci vieme, že konzumácia zeleniny a ovocia má obzvlášť významné postavenie pri zachovaní zdravia a že sa máme vyvarovať jedlám s vysokým obsahom cukrov a tukov. Ale čo sú vlastne superpotraviny?

Superpotravinami nazývame také potraviny, ktoré sú zvlášť bohaté na výživné látky, ktoré majú uzdravujúce schopnosti  a  spomaľujú proces starnutia.   Superpotraviny obsahujú esenciálne vitamíny a minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty a enzýmy, atď., ktoré čoraz menej nachádzame v každodennej tradičnej strave.  Hoci takéto druhy zeleniny, ovocia, orechov či semien sú pre ľudstvo známe už celé tisícročia a používa ich v prevencii chorôb alebo na liečenie, naše stravovacie návyky sa v posledných desaťročiach zmenili. Nemáme čas na prípravu plnohodnotnej stravy, je jednoduchšie siahnuť po zmrazených, vopred pripravených polotovaroch. Čoraz viac lekárov a dietetikov dospelo k jednotnému názoru, že takéto potraviny neobsahujú v plnej miere výživné látky nevyhnutné pre náš organizmus.  

Aby sme využili zdravotnú prospešnosť superpotravín, mali by sme do svojho jedálnička denne zaradiť tieto superpotraviny, ktorých pravidelnou konzumáciou pocítime pozitívne efekty na kvalitu svojho života a zdravie.

2019-01-07T14:40:37+00:00